Advert
Advert
Akıllı şehir yolculuğu 8 “ASİS CT ile şehir teknolojileri”
Necmi Özdemir

Akıllı şehir yolculuğu 8 “ASİS CT ile şehir teknolojileri”

Akıllı şehir yolculuğumuz bu hafta Türkiye’nin 81 iline ve dünyanın 12 ülkesine bu alanda anahtar teslim çözümler sağlayan ve şehirleri yarına hazırlayan ASİS CT - City Technologies ile devam ediyor.

Şehirlerin ihtiyaçları doğrultusunda akıllı projeler geliştiren, IoT teknolojisi ve yapay zeka ile sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler üreten ASİS CT, yol haritasını yüzde 100 yerli sermayeye sahip global bir teknoloji şirketi olma hedefiyle belirlemiş durumda.

Teknolojide yaşanan gelişmeler, hemen her sektörde iş yapış süreçlerini baştan uca yeniden biçimlendirirken, yarının dünyası için rekabetçiliği teknolojide atılan öncü adımlar belirliyor. Teknoloji eksenli olarak gelişen bu yeni dünyada kendi yazılım ve ileri teknolojisiyle ürettiği sistem ve ürünleriyle ilerleyen ASİS Elektronik de Akıllı Şehirler, Savunma, Siber Güvenlik ve Finansal Teknolojiler sektörlerine yönelik çözümler üretiyor ve ASİS CT- City Technologies markasıyla şehirleri yarına hazırlıyor. Bu kapsamda ASİS CT, şehirlerin ihtiyaçları doğrultusunda akıllı projeler geliştiriyor, IoT teknolojisi ve yapay zeka ile sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler üretiyor.

Akıllı şehirler konusunda yürüttükleri faaliyetleri ve hedeflerini; ASİS CT Genel Müdürü Fatih Gündoğan ile konuştuk.

Ülkemiz için üretiyoruz, dünya ile paylaşıyoruz!

ASİS CT- City Technologies’in 2007’de akıllı bilet sistemleri ile başlayan yolculuğu, bugün artık alanında öncü markalardan biri olduğu, insan ve şehir hayatını kolaylaştıracak çözümler geliştirdiği bir konuma ulaşmış durumda. Elektronik Ücret Toplama Sistemleri başta olmak üzere, Filo Yönetim Sistemleri, Araç Telemetri Sistemleri, Araç Takip Sistemleri, Geçiş Kontrol Sistemleri, Kişi & Yolcu Sayma ve Analiz Sistemleri, Yolcu Bilgilendirme Sistemleri ve Mobil İzleme Sistemleri gibi akıllı şehirlerin mobilite alanında anahtar teslim çözümler üretiyor. Bununla birlikte Mikro Mobilite alanında Akıllı Bisiklet, Elektrikli Scooter gibi yeni nesil kısa mesafe ulaşımı çözümlerini de pazara sunuyor. Gerek sistem üreticisi gerekse sistem entegratörü kimliği ile yerel ve ulusal pazarda önemli başarılara imza atan ASİS CT- City Technologies, ileri teknoloji ile kurguladığı sistemleri ve şehir hayatına değer katan misyonuyla, akıllı şehir teknolojileri alanında bir dünya markası olmak üzere “Ülkemiz için üretiyoruz, dünya ile paylaşıyoruz!” vizyonu ile sağlam adımlarla ilerliyor. Akıllı şehir teknolojileri alanında mobil kamera sistemleri, kişi-yolcu sayma sistemleri, elektronik ücret toplama sistemleri, dijital bilgilendirme sistemleri, otopark yönetim otomasyonu, akıllı bisiklet ve scooter alanlarında geliştirdiği teknolojilerle, kent yaşamının daha modern hale getirilmesi noktasında ASİS CT- City Technologies, belediyelerle yol alıyor. Geliştirdiği elektronik ücret toplama sistemini, bugün artık tüm dünyada 16 milyondan fazla kişi kullanıyor.

Şehirlerin ihtiyaçları doğrultusunda çevre sorunlarından yolcu bilgilendirmeye, temizlikten güvenlik ve analize akıllı projeler oluşturarak ürettiği sürdürülebilir ve yenilikçi çözümleriyle, Avrupa’dan Asya ve Afrika’ya geniş bir coğrafyaya hizmet sunuyor. İhracatta hedef büyüten ve bu kapsamda öncelikli pazarlarından olan Hindistan’ın akıllı ulaşımında ağırlığını her geçen gün artıran şirket, ülkenin toplamda 4.8 milyon doları bulan ulaşım projesinde çözüm ortağı. Halihazırda Hindistan’ın 5 büyük şehrinde akıllı ulaşım çözümleriyle hizmet veren şirket, son olarak kazandığı Pune Metro ihalesi kapsamında, ülkenin validatör ve yazılım ihtiyacını karşılamaya hazırlanıyor.

ASİS Elektronik’in global bir teknoloji şirketi olma hayaline doğru çıktığı yolda önemli bir rolü bulunan ve akıllı şehir çözümlerinde yerli ve milli teknolojiler üreten ASİS CT- City Technologies çatısı altında, Akıllı Şehir Danışmanlığı ile geleceğin şehirlerinin bugünden planlanmasına da katkı sunuluyor. Şehirlerin hayatına değer katan bilgi ve iletişim teknolojileri ve yenilikçi yaklaşımlar, kentsel çalışmaların izlenebilir ve kontrol edilebilir olmasını beraberinde getirirken, kaynakların ise daha verimli kullanılmasını sağlıyor. Bu sayede şehirlerde yaşayan insanların memnuniyeti ve konforu artarken, ulusal ve uluslararası endekslerde şehirlerin konumları daha da yukarı taşınıyor ve yerel yönetimler hayatın her alanında yapacakları iyileştirmelerle, şehir yaşamını daha rahat planlayabiliyor. Akıllı şehirciliğin bütüncül bir yaklaşım çerçevesinde yapılması ise büyük önem taşıyor. Çünkü akıllı şehircilik çalışmalarının bir bütünün parçası olarak görülmesi, yapılan tüm çalışmaların başarısını, yarattığı değerle birlikte artırıyor. ASİS CT de şehre değer katan uygulamalar ve projelerde, uzman kadrosuyla strateji ve teknoloji odağında Akıllı Şehir Danışmanlık Hizmeti veriyor. Bu kapsamda akıllı şehri destekleyecek farklı teknolojilerin ve servislerin uyumlu halde çalışabilmesi adına, mevcut mimari yaklaşımları da dikkate alarak orta ve uzun vadeli Bilgi ve İletişim Teknolojileri stratejilerine göre şekillendirdiği bir “Bilgi Teknolojileri Mimarisi” oluşturuyor, şehirleri bütüncül bir teknoloji mimarisi ile yarına hazır hale getiriyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ODE Yalıtım, karbon nötr olmayı hedefliyor
ODE Yalıtım, karbon nötr olmayı hedefliyor
Vestel, elektrikli araç şarj cihazı ihraç edecek
Vestel, elektrikli araç şarj cihazı ihraç edecek
Türkiye’nin başarılı ihracatçı kadınları ödüllendirildi
Türkiye’nin başarılı ihracatçı kadınları ödüllendirildi