Advert
Advert

Fransa'da cinsel taciz mağduru kadınlara destek gösterisi

Fransa’da sendikalar ve sivil toplum örgütleri ortaklığında, işyerlerinde cinsel tacize uğrayan kadınlara destek gösterisi düzenlendi.

Fransa'da cinsel taciz mağduru kadınlara destek gösterisi
Fransa'da cinsel taciz mağduru kadınlara destek gösterisi Enerji Dünyası
Fransa’da son zamanlarda çeşitli iş kollarında kadına yönelik cinsel taciz vakalarında artış gözlenirken, başta başkent Paris olmak üzere her hafta farklı bir iş kolunda cinsel tacize uğrayan kadınlar için çeşitli destek gösterileri düzenleniyor.

Geçtiğimiz hafta tiyatro çalışanlarının düzenlediği gösterinin ardından bugün de metro ve otobüs gibi toplu taşıma kurumlarında çalışan kadınlar için gösteri gerçekleştirildi. Çeşitli sivil toplum örgütü kuruluşları ile işyeri sendikaları, işyerinde cinsel tacize uğradığı için iş mahkemesine başvuran ve davası bugün görülen bir kadın için mahkeme binasının önünde toplandı. Gösteride, işyerlerinde cinsel tacize uğrayan kadınların tacizi şikayet etmelerinin ardından işlerini kaybetme tehdidi ile karşılaştıkları vurgulandı. Ülkede geçtiğimiz aylardan bu yana artış gösteren cinsel taciz olaylarına karşı özellikle gençlerin daha duyarlı hale gelebilmesi için tacizin gizlenmesi yerine topluma duyurulması ve gerekli cezanın uygulanması için adli mercilere intikal ettirilmesi gerektiği belirtilerek, adli mercilerin gerekli cezayı uygulamaması durumunda protesto eylemleriyle konuya dikkat çekileceği belirtildi. Öte yandan, Fransa’da geçtiğimiz haftalarda çıkan haberlerde, yıllık olarak günde ortalama 40 taciz ve tecavüz vakasının bildirildiği belirtilmişti.
dünya dünya haberleri siyaset magazin aktüel obama el sis el kaide son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOCAR Türkiye, ödülünü Bakü’de Ekonomi Bakanları Zirvesi’nde aldı
SOCAR Türkiye, ödülünü Bakü’de Ekonomi Bakanları Zirvesi’nde aldı
Makine ihracatı 8 ayda 15 milyar dolar oldu
Makine ihracatı 8 ayda 15 milyar dolar oldu
Akkuyu NGS'de çalışmalar devam ediyor
Akkuyu NGS'de çalışmalar devam ediyor