Advert
Advert

Şentop: “İnsanı merkeze almadığımız hiçbir yaklaşım kalıcı bir çözüm üretmeyecektir"

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İtalya’nın başkenti Roma’da 7’ncisi düzenlenen G20 Parlamento Başkanları Zirvesi’nin ikinci oturumunda gerçekleştirdiği konuşmasında, “Dünyada gerçekten ne olup bittiğini samimiyetle ve empatiyle anlamaya çalışmazsak, kurduğumuz retoriklerle kendi kendimizi avutur, aldatır dururuz” dedi.

 Şentop: “İnsanı merkeze almadığımız hiçbir yaklaşım kalıcı bir çözüm üretmeyecektir
 Şentop: “İnsanı merkeze almadığımız hiçbir yaklaşım kalıcı bir çözüm üretmeyecektir Enerji Dünyası
TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İtalya’nın başkenti Roma’da 7’ncisi düzenlenen G20 Parlamento Başkanları Zirvesi’nin (P20) "Pandeminin Sebep Olduğu Sosyal Ve İstihdam Krizlerine Çözümler" başlıklı ilk oturumundaki konuşmasının ardından “Sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik bakımından ekonomik büyümenin yeniden canlandırılması" başlıklı ikinci oturumunda da konuşma yaptı. Şentop, “Dünyada gerçekten ne olup bittiğini samimiyetle ve empatiyle anlamaya çalışmazsak, başka devletlere, halklara, bütün dünya insanlarına ulusal çıkar elde etme amacı dışında bizim gibi Adem ve Havva’nın eşit çocukları olarak bakamazsak, kurduğumuz retoriklerle kendi kendimizi avutur, aldatır dururuz” dedi.
“Salgın süreci adeta bu hakiki ihtiyacı bir kez daha ve güçlü bir biçimde herkese hissettirmiştir” ifadelerini kullanan Şentop, “İnsanı merkeze almadığımız hiçbir yaklaşım kalıcı bir çözüm üretmeyecektir” dedi.
-İHA-
dünya dünya haberleri siyaset magazin aktüel obama el sis el kaide son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOCAR Türkiye, ödülünü Bakü’de Ekonomi Bakanları Zirvesi’nde aldı
SOCAR Türkiye, ödülünü Bakü’de Ekonomi Bakanları Zirvesi’nde aldı
Makine ihracatı 8 ayda 15 milyar dolar oldu
Makine ihracatı 8 ayda 15 milyar dolar oldu
Akkuyu NGS'de çalışmalar devam ediyor
Akkuyu NGS'de çalışmalar devam ediyor