Advert
Advert

BM: "Somali’ye insani yardım son 6 yılın en kötü seviyesinde"

BM Genel Sekreteri Özel Temsilci Yardımcısı Adam Abdelmoula, 2021 yılında Somali’de insani ihtiyaçların önemli derece arttığını, bu ihtiyaçlara cevap verecek fonun ise son 6 yılın en kötü seviyesinde olduğunu belirtti.

BM:
BM: Enerji Dünyası
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Özel Temsilci Yardımcısı Adam Abdelmoula, Somali’de insani yardıma yönelik dikkat çeken bir açıklama yayımladı. Ülkedeki savunmasız kişilerin temel ihtiyaçlarının zorlukla karşılanabildiğini kaydeden Abdelmoula, "İnsani yardım kuruluşları, aç ailelerin, çaresiz toplulukların ve yerinden edilen kadın ve çocukların temel ihtiyaçlarını zar zor karşılayabiliyor" ifadelerini kullandı. Abdelmoula, insani yardım sağlayacak fonun "endişe verici" derecede düşük olduğunu vurgulayarak harekete geçilmezse sonuçlarının felaket olabileceği konusunda uyarıda bulundu. "İnsani ihtiyaçlar 2021’de önemli ölçüde arttı, ancak bu ihtiyaçlara cevap verecek fon 6 yılın en kötü seviyesinde" diyen Abdelmoula, "En savunmasız Somalililerin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak için bağışçılarımızın cömertliğine güveniyoruz. Bağışçılardan Somali’deki ailelerin yanında durmalarını ve insani müdahaleyi tam olarak finanse ederek bir felaketi önlemelerini rica ediyorum" ifadelerine yer vererek Somali’ye yönelik acil yardım çağrısında bulundu.

SOMALİ’DE 1 MİLYON ÇOCUK YETERSİZ BESLENİYOR
BM’ye göre Somali’de yaklaşık 2.9 milyon kişi evini terk etti. Eylül ayına kadar 2.8 milyon kişinin de acil gıda yardımına ihtiyaç duymasının beklendiği ülkede 1 milyon çocuk ise yetersiz beslenirken, ülke nüfusunun neredeyse yarısı insani yardıma ihtiyaç duyuyor.
-İHA-
dünya dünya haberleri siyaset magazin aktüel obama el sis el kaide son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Koca’dan bıçaklı saldırıda yaralanan doktora geçmiş olsun ziyareti
Bakan Koca’dan bıçaklı saldırıda yaralanan doktora geçmiş olsun ziyareti
Otellerdeki hizmet üretim maliyetleri, oda satış fiyatlarının üzerinde
Otellerdeki hizmet üretim maliyetleri, oda satış fiyatlarının üzerinde
Karadeniz’de en risksiz il bu hafta da Sinop
Karadeniz’de en risksiz il bu hafta da Sinop