Advert
Advert

Mitsubishi Electric WIPO GREEN’in partneri oldu

Mitsubishi Electric, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’nün WIPO GREEN teknoloji platformuna partner statüsüyle katıldı. Mitsubishi Electric, bu sayede çevre dostu teknolojilerini açık inovasyonu desteklemek için kullanırken Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamındaki hedeflere ulaşmak için küresel çalışmalara katkıda bulunacak.

Mitsubishi Electric WIPO GREEN’in partneri oldu
Mitsubishi Electric WIPO GREEN’in partneri oldu Enerji Dünyası

Bu iş birliği kapsamında; Mitsubishi Electric çevre dostu teknolojilerini WIPO Green veritabanına kaydedecek, diğer kuruluşların çevre dostu teknolojiler konusunda sahip oldukları fırsatları genişleterek karbon salımını azaltma ve iklim değişikliğiyle mücadeleye dayalı daha sürdürülebilir bir dünyaya yönelik çabalarını destekleyecek.

WIPO GREEN, açık inovasyonu desteklemek için teknolojiyi geliştirenlerle kullanıcıları bir araya getirerek çevre dostu teknolojilerin yaygınlaşmasını sağlayan online bir platformdur. Hayata geçirildiği 2013 yılından bu yana geçtiğimiz ocak ayına kadar 25’i Japon olmak üzere 119 küresel kuruluş, partner statüsüyle bu platforma katıldı.

Fikri Mülkiyet Yönetimi

Mitsubishi Electric, büyüme stratejileriyle yakından bağlantılı olarak küresel fikri mülkiyet varlıklarını aktif bir şekilde güçlendiriyor. Patent sahipliği ve patent başvurularında dünya liderleri arasında yer alan şirkethem kendi işine hem de bir bütün olarak topluma katkıda bulunuyor. Mitsubishi Electric, 2019 yılında Japon Patent Ofisi(JPO) tarafından açıklandığı üzere patent tescil sayısında Japonya merkezli şirketler arasında ikinci ve 2020 yılında WIPO’ya göre Patent İş Birliği Anlaşması başvurularında tüm dünyadaki şirketler arasında üçüncü sırada yer aldı. Mitsubishi Electric’in WIPO GREEN platformuna katılımı, diğer kuruluşların şirketin son derece kapsamlı çevre dostu teknolojilerinden yararlanmaları için yepyeni fırsatlar yaratacak.

Mitsubishi Electric Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü WIPO GREEN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Koca’dan bıçaklı saldırıda yaralanan doktora geçmiş olsun ziyareti
Bakan Koca’dan bıçaklı saldırıda yaralanan doktora geçmiş olsun ziyareti
Otellerdeki hizmet üretim maliyetleri, oda satış fiyatlarının üzerinde
Otellerdeki hizmet üretim maliyetleri, oda satış fiyatlarının üzerinde
Karadeniz’de en risksiz il bu hafta da Sinop
Karadeniz’de en risksiz il bu hafta da Sinop