Advert
Advert

Prens Philip son yolculuğuna uğurlanıyor

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in 99 yaşında hayatını kaybeden eşi Edinburgh Dükü Prens Philip için, bugün Türkiye saati ile 17:00'de bir Kraliyet töreni düzenlendi.

Prens Philip son yolculuğuna uğurlanıyor
Prens Philip son yolculuğuna uğurlanıyor Enerji Dünyası
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in 99 yaşında yaşamını yitiren eşi Edinburgh Dükü Prens Philip için tören düzenlendi.

Windsor Kalesi'nde bulunan St George's Kilisesi'nde yapılan tören canlı olarak yayınlanıyor. Prens Philip için devlet töreni değil kraliyet töreni gerçekleştiriliyor. Covid-19 pandemisi nedeniyle yalnızca 30 kişinin katıldığı törende maske ve sosyal mesafeye dikkat edildi.

Kale etrafında yoğun güvenlik önemleri alınırken, İngiliz halkı Edinburgh Dükü'nü anmak için sabah saatlerinden itibaren Windsor Kalesi'nin etrafına gitmeye başladı.

İngiltere saatiyle 15:00, Türkiye saatiyle ise 17:00'de başlayan tören öncesinde Prens Philip'in kişisel bayrağı, kepi ve çiçeklerle kaplanan tabutu muhafızlar tarafından Windsor Kalesi İç Salonu'na taşındı.

Baş papaz, St George's Chapel'e gitmeden önce dua etti.

Ardından kraliyet ailesinin üyeleri ve Philip'in geçit törenine katılmayan akrabaları, kiliseye yolculuk yapmak için arabayla Windsor Kalesi'nden ayrıldı.

Kraliyet Suvari Alayı'nın mensupları Batı Merdivenleri'nin etrafına dizildi ve tabut indirilmeden önce Kraliyet Bandosu müzik çaldı. Müziğin durmasıyla tabut, askerler tarafından taşınarak cenaze arabasına yerleştirildi.
ingiltere Prens Philip haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri