Advert
Advert

İngiltere’de WikiLeaks’in kurucusu Assange için gösteri düzenlendi

İngiltere’nin başkenti Londra’da WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange için düzenlenen gösteride protestocular, Assange’nin serbest bırakılması çağrısında bulundu.

İngiltere’de WikiLeaks’in kurucusu Assange için gösteri düzenlendi
İngiltere’de WikiLeaks’in kurucusu Assange için gösteri düzenlendi Enerji Dünyası
İngiltere’de geçtiğimiz Ocak ayında görülen dava sonucunda ABD’ye iade edilmesi talebi sağlık sorunları nedeniyle reddedilen WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange için başkent Londra’nın Piccadilly bölgesinde gösteri düzenlendi. Öğlen saatlerinde yaklaşık 50 kişinin ellerinde pankartlarla Piccadilly Meydanı’nda bulunan bir heykelin önünde toplanması ile düzenlenen gösterilerde, Assange’nin serbest bırakılması çağrısı yapıldı. Gösteri sırasında Piccadilly Meydanı’nda bulunan ekranda geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip’in cenaze töreninden fotoğrafların yansıması da dikkat çekti.

ABD’YE İADESİ VE KEFALETLE SERBEST KALMA TALEBİ REDDEDİLMİŞTİ
ABD’nin istihbarat kaynaklarına ait olduğu belirtilen gizli belgeleri 2009 yılında yayınlayarak ABD tarihindeki en büyük gizli bilgi sızdırma olayını gerçekleştiren WikiLeaks’in kurucusu Gazeteci Julian Assange’nin davası geçtiğimiz Ocak ayında Londra’da görülmüştü. Londra’daki mahkeme, Assange’nin "sağlığı ve refahına yönelik potansiyel riskler" nedeniyle ABD’ye iade edilmesinin yanı sıra Assange’nin kefaletle serbest kalma talebini de reddetmişti. Kararın nedeni olarak Assange’nin “kaçma riski” bulunduğuna hükmedilmesi gösterilmişti.
dünya dünya haberleri siyaset magazin aktüel obama el sis el kaide son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri