Advert
Advert

KKTC’de kısmi sokağa çıkma yasağı sıkılaştırıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde (KKTC), korona virüs (Covid-19) vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle kısmi sokağa çıkma yasağı 1 saat geriye çekilirken, birçok işletmelerin de kapanış saatleri geriye alındı.

KKTC’de kısmi sokağa çıkma yasağı sıkılaştırıldı
KKTC’de kısmi sokağa çıkma yasağı sıkılaştırıldı Enerji Dünyası
Dünya genelinde yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele sürerken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) salgını kontrol altında tutmaya yönelik önlemler alınmaya devam ediyor. Bakanlar Kurulu, son günlerde ülkedeki Covid-19 vakalarında yaşanan artış üzerine sokağa çıkma yasağında ve cumartesi günü işletmelerin kapanış saatlerinde değişikliğe gitti.
Gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından KKTC Başbakanı Ersan Saner yaptığı açıklamada, artış gösteren vaka sayısı nedeniyle sokağa çıkma yasağında düzenlemeye gidildiğini ve 19-26 Nisan tarihleri arasında geçerli olmak üzere pazartesi - cumartesi günleri uygulanan sokağa çıkma yasağının 1 saat geriye çekildiğini belirtti.
Alınan kararın ardından KKTC’de sokağa çıkma yasağının, 21.00 ile 05.00 saatleri arasında geçerli olacağını bildiren Saner, pazar günleri ise eczane ve benzin istasyonlarının muaf tutulduğu tam sokağa çıkma yasağının ise devam edeceğini kaydetti. Başbakan Saner ayrıca, cumartesi günleri açık olan sektörlerin saatlerinde yapılan değişik kapsamında, restoran, kafe, pastane, meyhane, berber, kapalı spor salonları ve açık olan diğer sektörlerin saat 18.00’de kapatılacağını dile getirdi.
KKTC’de alınan kararların 19 Nisan Pazartesi günü yürürlüğe gireceğini belirten Saner, bu kararın 21 Nisan’da Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından yeniden değerlendirileceğini ifade etti.
(Emir Abdurrahman Bulut/İHA)
dünya dünya haberleri siyaset magazin aktüel obama el sis el kaide son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri