Advert
Advert

Aşı turları: Türkiye vatandaşları Sputnik V aşısı için Moskov'ya gidiyor

Zvezda televizyonunun aktardığına göre, Türkiye vatandaşları Rus Sputnik V aşısını yaptırıyor. Rusya'nın başkenti Moskova'ya aşı için özel turlar düzenleniyor. Türkiye Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Polatoğlu, aşı turlarıyla ilgili bilgi verdi.

Aşı turları: Türkiye vatandaşları Sputnik V aşısı için Moskov'ya gidiyor
Aşı turları: Türkiye vatandaşları Sputnik V aşısı için Moskov'ya gidiyor Enerji Dünyası
Rusya Savunma Bakanlığı’nın resmi yayın kuruluşu Zvezda’ya konuşan Türkiye Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu, “Moskova’ya 2 günlüğüne uçuyoruz, otele yerleşiyoruz. Türkçe bilen bir rehber bize eşlik ediyor. Her şey sıradan biçimde ilerliyor, gezi yapılıyor, şehri görüyoruz, dönüş öncesinde de aşı yaptırıyoruz. 28 gün sonra aşının ikinci bileşenini yaptırmak için tekrar geliyoruz. Böyle bir turun ücreti bin 100 ABD doları (8 bin 980 TL)” ifadelerini kullandı.

Polatoğlu, grup oluşturuldukça bu tür turların gerçekleştirildiğini, grupların 40 kişilik olduğunu kaydetti. Şimdiye kadar en az 2 tur düzenlendi.

​Rusya’da bir ilk: Aşı turları teklif etmeye başladı
Rus Cosmos Travel tur şirketi yurtdışında yaşayan vatandaşlar için bir ilk olarak aşı turu sunmaya başladı.

Şirketin Genel Müdürü Andrey Sivitskiy, “Yurtdışında yaşayan vatandaşlardan yerli Sputnik V aşısını yaptırmaya yönelik büyük bir ilgi görüyoruz. Çok sayıda kişi bize bu taleple geldi. Bu nedenle partnerlerimizle anlaştık ve paket teklifler geliştirdik” dedi.

Sivitskiy’e göre, yabancılar da aşıyla ilgileniyor, ancak sınırların kapalı olması Rusya’ya gelmelerine engel oluyor.

Sivitskiy, “Kısıtlamaların kaldırılmasından sonra aşı turlarıyla yıl sonuna kadar ülke içine en az 50 bin kişilik bir akış yaşanmasını bekliyoruz” dedi.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlar için olan turlarda konaklama, ulaşım hizmeti dahil, ayrıca ve aşılama merkezine giderken de eşlik ediliyor. 21 günlük turlar da mevcut, 3’er günlük iki kez gidiş-geliş yapılan turlar da. 3’er günlük turların fiyatı ulaşım masrafları hariç 700 euro’dan başlıyor. 21 günlük turlarsa bin 500 euro’dan başlıyor.
sputnik v moskova tc vatandaşı haber oku rus aşısı güncel haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri