Advert
Advert

Rusya lideri Putin: 'Rusya, Afrika'ya aşı tedarikine devam edecek'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Afrika ülkelerine Rus yapımı koronavirüs aşılarını göndermeye devam edeceklerini söyledi.

Rusya lideri Putin: 'Rusya, Afrika'ya aşı tedarikine devam edecek'
Rusya lideri Putin: 'Rusya, Afrika'ya aşı tedarikine devam edecek' Enerji Dünyası
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’da kurucusu olduğu Birleşik Rusya Partisi’nin düzenlediği 'Rusya-Afrika: Gelenekleri Canlandırma' forumuna mesaj gönderdi.

Forumun önümüzdeki yıl yapılması planlanan Rusya-Afrika zirvesinin öncüsü olduğunu savunan Putin, organizasyonun Rusya ile Afrika ülkeleri arasındaki ilişkilere sağlayacağı katkıya değindi. Rusya’nın Afrika ülkeleri ile ilişkilerini değerlendiren Putin, “2019 yılında düzenlenen Rusya-Afrika zirvesi ülkemiz ve bu kıtanın devletleri arasındaki ilişkilere ivme kazandırdı. Çeşitli alanlarda varılan anlaşmaların hayata geçirilmesi için ortak çalışmalar devam etmektedir” dedi.

Koronavirüs salgınına rağmen Rusya ile Afrika ülkeleri arasında diyaloğun artarak devam ettiğine işaret eden Putin, “Bunun kanıtlarından biri Afrika ülkelerinin önde gelen parlamento partilerinin temsilcilerinin katıldığı bugünkü video konferans. Gündemimizde barış ve istikrarı sağlamak, egemen devletlerin içişlerine müdahaleye karşı koymak, ekonomik ve insani bağları güçlendirmek ve tabi ki koronavirüs salgını ile mücadelede gibi konular var” şeklinde konuştu.

Rusya lideri Putin, daha önce Rusya’nın geliştirdiği koronavirüs aşılarının Afrika ülkelerine gönderildiğini ve hala gönderilmeye devam edildiğini hatırlatarak, “Rusya, bu alandaki deneyimlerini paylaşmaya halihazırda yaygın olarak kabul görmüş etkili aşıları tedarik etmeye ve kapsamlı tıbbi destek sağlamaya devam edecek” ifadelerini kullandı.
rusya lideri putin haber oku afrikaya aşı tedariki en son haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri