Advert
Advert

Hırvatistan’daki depremden sonra çukurlar endişelendirdi

Hırvatistan’da 29 Aralık’ta meydana gelen depremin ardından başkent Zagreb’in 40 kilometre güneybatısında bulunan bölgede 3 ay da en az 100 çukur oluştu. Uzmanlar çukur oluşumun normal olduğunu ifade etse de kısa sürede çukur sayısının fazla olması hem uzmanları hem de bölge halkı endişelendirdi.

Hırvatistan’daki depremden sonra çukurlar endişelendirdi
Hırvatistan’daki depremden sonra çukurlar endişelendirdi Enerji Dünyası
Hırvatistan’da 29 Aralık’ta 6,4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş, 7 kişi hayatını kaybetmişti. Depremin üzerinden 3 ay geçmesinin ardından başkent Zagreb’e 40 kilo metre uzaklıkta bulunan Menencani bölgesinde yaklaşık 100 çukur tespit edildi. Uzmanlar, depremlerin ardından çukurlukların oluşmasının normal olduğunu ifade etse de kısa sürede çukurların sayısının bu denli fazla olmasının endişe verici olduğunu ifade etti. Bölge halkında da korkuya neden olan çukurların ardından bilim adamları, gözlem ve inceleme için bölgeye hareket edeceklerini açıkladı.
Depremin çukur oluşumunu tetiklediğini ifade eden Hırvat Jeolojik Araştırması’nda görevli Josip Terzic, bilim adamlarıyla çeşitli yöntemler belirleyerek araştırma yapacaklarını dile getirdi. Bahçesinde büyük bir çukur oluşmasının ardından evinden ayrılarak arkadaşının evine yerleşen Nenad Tomasevic, depremden sonra çukurlukların oluşmaya başladığını sözlerine ekledi.
Depremin üzerinden aylar geçmesine rağmen, depremin vurduğu bölge yıkım halinde.
dünya dünya haberleri siyaset magazin aktüel obama el sis el kaide son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri