Advert
Advert

Bakan Selçuk: 'Engelli hibe başvuruları bugün itibarıyla artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 65 bin TL’ye kadar hibe desteği sağladıklarını belirterek, 'Şimdiye kadar elden teslim edilen proje başvurularını yeni dönemde e-Devlet üzerinden alacağız' açıklamasında bulundu.

Bakan Selçuk: 'Engelli hibe başvuruları bugün itibarıyla artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek'
Bakan Selçuk: 'Engelli hibe başvuruları bugün itibarıyla artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek' Enerji Dünyası
Engelli Hibe Desteği başvurularının 2021 yılından itibaren e-devlet üzerinden yapılacağını aktaran Bakan Selçuk, bundan sonraki dönemde ülkemizin neresinde bulunursa bulunsun engelli vatandaşların rahatlıkla başvurusunu yapacağını bildirdi.

“Daha fazla engellimizin girişimciliğine destek olmak istiyoruz”
2014 yılından bu yana kendi işini kurmak isteyen engellileri desteklemeye devam ettiklerini kaydeden Bakan Selçuk, “Bu kapsamda, elden veya posta yoluyla aldığımız Engelli Hibe Desteği başvurularını engelli vatandaşlarımızın evlerinden çıkmadan da başvuru yapabilecekleri e-Devlet platformuna taşıyarak online başvuru yapmalarını sağlıyoruz. Bu sayede daha fazla engellimizin girişimciliğine destek olmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Bugün itibariyle başvuruları almaya başlıyoruz, hayaller engelsizdir diyoruz”
Vatandaş odaklı hizmet sunumuna önem verdiklerini belirten Selçuk şunları kaydetti: “Ülkemizin kendi kaynaklarıyla oluşturduğu ve geniş bir hedef kitleye hizmet sunan e-Devlet faaliyetlerine Engelli Hibe Desteği başvurusunu eklemiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Kullanıcı dostu ara yüzüyle beraber en hassas gruplar içerisinde yer alan engelli vatandaşlarımızın bulundukları yerlerden kolayca başvuru yapmasını sağlamak amacıyla oluşturulan sistem sayesinde engellilerimize bir kolaylık daha sunmuş oluyoruz. Bugün itibariyle başvuruları almaya başlıyoruz. Hayaller engelsizdir diyoruz. Engelli vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz.”
zümrüt selçuk haber oku engelli hibe başvuruları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri