Advert
Advert

Slovakya, Covid-19 ile mücadelede AB’den sağlık personeli istedi

Slovakya, korona virüs salgını ile mücadelede Avrupa Birliği’nden (AB) doktor ve hemşire isteyerek, söz konusu sağlık personelinin ülkede salgınla mücadelede başarı sağlanana kadar kalmasını talep etti.

Slovakya, Covid-19 ile mücadelede AB’den sağlık personeli istedi
Slovakya, Covid-19 ile mücadelede AB’den sağlık personeli istedi Enerji Dünyası
Slovakya, korona virüs salgını ile mücadelede yaşanan personel sıkıntısı nedeniyle pandemi hastanelerinde görevlendirmek üzere Avrupa Birliği’nden (AB) 10 doktor ve 25 hemşire istedi. AB’den gelecek sağlık personelinin ilk etapta 1 ay görev yapmasını planlayan Slovakya Sağlık Bakanlığı, söz konusu sağlık çalışanlarının korona virüsle mücadelede başarı sağlanana kadar ülkede kalmasından yana olduklarını bildirdi. Misafir sağlık personelinin, ihtiyaç olan hastanelerde görevlendirileceği belirtilirken, genel tablonun kötüleşmesi halinde AB’den daha fazla sayıda doktor ve hemşire istenebileceği de ifade edildi.

ÖLÜ SAYISI İSTATİSTİKLERİNDE DÜNYADA BİRİNCİ SIRADA
Slovakya Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son verilere göre, geçtiğimiz salı günü ülkede yapılan antikor ve PCR testleri sonucu toplam 7 bin 44 korona virüs vakası tespit edilirken, 105 kişi de hayatını kaybetti. Salgının başlangıcından bu yana 526 bin 782 vaka tespit edilen 5.5 milyon nüfuslu ülkede, Covid-19 kaynaklı toplam can kaybı sayısı ise 6 bin 168’e ulaştı.
Slovakya medyasına göre, 100 bin kişi başına düşen ölü sayısı istatistiklerinde Slovakya an itibarıyla dünyada birinci sırada yer alıyor.
(Ebru Orhan/İHA)
dünya dünya haberleri siyaset magazin aktüel obama el sis el kaide son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri