Advert
Advert

Bağ- Kur’lu esnaf farklı bir destek daha bekliyor

Pandemi sebebiyle sıkıntılı günler yaşayan emeklilik zamanı gelmiş esnaf, farklı bir destek daha bekliyor.

Bağ- Kur’lu esnaf farklı bir destek daha bekliyor
Bağ- Kur’lu esnaf farklı bir destek daha bekliyor Enerji Dünyası
Kamu bankalarıyla son olarak 2018’de yapılan protokolle, prim borçları bankalar tarafından kredilendirilmiş, kredi geri ödemesi de bağlanan emekli maaşından ödenebilir hale gelmişti. İki yıl süren protokol süresinin ardından kararın uygulamasının devamını bekleyen Bağ-Kur’lular, Torba Kanun’da bu düzenlemeyi göremeyince hayal kırıklığı yaşadı.
Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, "Kamu bankaları ile SGK arasında yapılan kredi protokolleri güncellenerek hayata geçirilmeli, esnaf ve sanatkârlarımızın mağduriyeti giderilmelidir" dedi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından elde edilen bilgiye göre, SGK yetkilileri ile geçmiş dönemdeki kredi protokolüne benzer bir çalışma için görüşme yapıldı ancak sonuca ulaşılamadı. Bankalar masaya getirilen faiz oranı ile 36 ay vade imkânına sıcak bakmadı.
2018’de gerçekleştirilen çalışmada birikmiş prim borçları krediyle ödenerek emeklilik sağlanmış, bağlanan emekli maaşıyla da geri ödeme, düzenli bir takvime bağlanmıştı.
Bağ-Kur’lular, son çıkan ve kamuya ait borçları yapılandıran Torba Kanun’da benzer bir uygulamayı kendileri için de beklemişti.
ekonomi haberler bist repo merkez bankası banka para döviz euro dolar borsa para piyasası ekonomi haberleri son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri