Advert
Advert

IHH: Türkiye operasyonumuz kârlı olmaktan uzak değil

Asya'nın en büyük hastane grubu IHH Healthcare Bhd., faaliyet gösterdiği 10 ülkede Kovid-19 aşı uygulamasına hazır olduklarını açıkladı.

IHH: Türkiye operasyonumuz kârlı olmaktan uzak değil
IHH: Türkiye operasyonumuz kârlı olmaktan uzak değil Enerji Dünyası
IHH Healthcare Bhd. CEO'su Kelvin Loh Chi-Keon, İHH’nin Hindistan, Kuzey Asya ve Türkiye’deki operasyonları için "kârlı olmaktan uzak değil” ifadelerini kullandı.

IHH Healthcare önümüzdeki 5 yılda kârlılığı ikiye katlama hedefine vurgu yaparken, Türkiye'deki operasyonunun da kârlı olmaktan uzak olmadığını belirtti.

Bloomberg'e konuşan IHH Healthcare Bhd. CEO'su Kelvin Loh Chi-Keon verdiği röportajda, hükümetlerin geliştirilen Kovid-19 aşılarını şirketin hizmet verdiği farklı coğrafyalarda kullanıma sunması halinde, onları desteklemeye hazır olduklarını dile getirdi.

Kelvin Loh Chi-Keon, Malezyalı şirketin Türkiye'den Singapur'a kadar çalıştığı 80 hastanede 55 bin kişilik eğitimli personelinin bulunduğunu, ayrıca aşıları saklamak için gerekli soğuk depolama tesislerine sahip olduğunu söyledi.

Loh verdiği röportajda, İHH’nin Hindistan, Kuzey Asya ve Türkiye’deki operasyonları için "kârlı olmaktan uzak değil” ifadelerini kullandı. IHH 2011'de Acıbadem'in yüzde 75'ini 1,3 milyar dolara satın almıştı.

Özkaynak kârlılığını önümüzdeki beş yıl içinde ikiye katlama hedeflerinin olduğunu söyleyen Loh, Singapur'daki Kovid-19 salgını ile alakalı verilen hizmetlerin, üçüncü çeyrek gelirine yüzde 10 katkı sağladığını, Hindistan'dan aldıkları payın ise yüzde 26'ya kadar yükseldiğini açıkladı.

İHH, sağlık sektörü yatırımlarının yanında eğitim ve gayrimenkul alanlarında da faaliyet gösteriyor. Loh verdiği röportajda "Mümkün olduğunca sermaye verimli şekilde büyümeye devam edeceğiz" dedi.
ihh güncel haberler haber oku genel haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri