Advert
Advert

Fransa: "Mali’de Mağrip El Kaidesi’nin üst düzey yetkilisi öldürüldü"

Fransa, Mali’de gerçekleştirilen operasyon ile Kuzey Batı Afrika’da faaliyet gösteren Mağrip El Kaidesi’nin (AQIM) üst düzey yetkililerinden Bahag Moussa’nın öldürüldüğünü bildirdi.

Fransa:
Fransa: Enerji Dünyası
Fransa Savunma Bakanı Florence Parly yaptığı açıklamada, Fransız güçlerinin Mali’de gerçekleştirdiği operasyonda Kuzey Batı Afrika’da faaliyet gösteren Mağrip El Kaidesi’nin (AQIM) üst düzey yöneticilerinden Bahag Moussa’yı öldürdüğünü duyurdu. Parly, "Sahel’deki hareketin önemli bir ismi olan Bahag Moussa, Mali’de ve uluslararası güçlere yönelik çok sayıda saldırıdan sorumlu tutuluyor. Bu, terörle mücadelede büyük bir başarıdır" ifadelerini kullandı. ABD’de terör listesinde bulunan Moussa’nın kara birlikleri ve helikopterlerin katıldığı operasyon sonrasında Salı günü öldürüldüğü belirtildi.
Bamoussa Diarra olarak da bilinen eski Malili albay, El Kaide’nin Batı Afrika kolu Cemaat Nusret el İslam Müslimin (CNİM) lideri Iyad Ag Ghali’nin de sağ koluydu. Mali’de ve komşu Burkina Faso’da askerler ve sivillere yönelik gerçekleştirilen saldırılardan sorumlu tutuluyordu.
dünya dünya haberleri siyaset magazin aktüel obama el sis el kaide son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri