Advert
Advert

Lavrov: "ABD’li ve Fransız diplomatlar Karabağ görüşmeleri için Moskova’ya gelecek"

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, AGİT Minsk grubunun Rusya ile birlikte eş başkanı olan ABD ve Fransa’dan diplomatların yakın bir zamanda Dağlık Karabağ’ı görüşmek üzere Moskova’ya geleceklerini söyledi.

Lavrov:
Lavrov: Enerji Dünyası
Geçtiğimiz 10 Kasım’da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan arasında Dağlık Karabağ bölgesinde ateşkesin sağlanması için ortak bir bildiri imzalanmış, 44 gün süren çatışmalar sona ermişti. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan yaptığı açıklamada, Dağlık Karabağ’da kaybettiklerini belirtmişti. Anlaşmaya göre ateşkesi korumak amacıyla bir barışı koruma merkezi kurulmasına karar verilmişti.
Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov Dağlık Karabağ meselesine yönelik bugün yaptığı açıklamada, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk grubuna Rusya ile birlikte eş başkanlık eden ABD ve Fransa’dan diplomatların yakın bir zamanda Dağlık Karabağ’ı görüşmek üzere Moskova’ya geleceklerini duyurdu.
dünya dünya haberleri siyaset magazin aktüel obama el sis el kaide son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri