Advert
Advert

Aselsan, NATO’da kazanan 3 şirketten biri oldu!

NATO İletişim ve Enformasyon (NCIA) Ajansı’nın bu sene 5’incisi düzenlenen 2020 savunma inovasyon yarışmasında Aselsan kazanan 3 şirketten biri oldu.

Aselsan, NATO’da kazanan 3 şirketten biri oldu!
Aselsan, NATO’da kazanan 3 şirketten biri oldu! Enerji Dünyası
NATO İletişim ve Enformasyon Ajansı’nın düzenlemiş olduğu savunma ve inovasyon yarışması bu yıl için hava operasyonlarının savunma sektöründe mevcut ve en son teknolojilerden yararlanabilmesi için dağıtılmış radar veri işlemi geliştirmeyi esas aldı.

Aselsan, NATO İletişim ve Enformasyon (NCIA) Ajansı’nın düzenlemiş olduğu bu yarışmada sunduğu projelerle ilk 3’e kalarak geliştirdiği projeleri operasyonel kullanıma dönüştürme fırsatı yakaladı.

Haber Aero'nun haberine göre NCIA Kurmay Başkanı Göksel Sevindik etkinliğin açılışında yaptığı açıklamada, “NCI Ajansında tek başımıza yenilik yapmadığımızı biliyoruz. Sektör, çabalarımızda her zaman büyük bir ortak olmuştur. Diğer sektör yenilikçilerinin bu alana, özellikle de makine öğrenimi tekniklerini zenginliğe uygulama konusunda ne getirebileceğini görmekten heyecan duyuyorum” dedi.

Aselsan hava gözetleme ve radar performasını iyileştirmeye yönelik geliştirdiği, iki proje önerisiyle yarışmada derece elde eden 3 ülkeden biri oldu.

Yarışmada kazanan ülkeler arasında Kanada’dan Reticle Ventures Canada Incorporated, Çek Cumhuriyeti’nden ERA a.s. ve Türkiye’den Aselsan yer alıyor. Bu ülkeler dereceye kalmalarıyla beraber projeleri uygulamaya koymak için NCIA ile sözleşme imzalayacaklar.

aselsan nato iletişim ve enformasyon aselsan başarıları haber oku milli hedef
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri