Advert
Advert

BM: “Tatar ve Anastasiadis görüşmesi samimi bir atmosferde gerçekleşti”

Birleşmiş Milletler’den (BM) yapılan açıklamada, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis arasındaki görüşmenin samimi bir atmosferde geçtiği belirtildi.

BM: “Tatar ve Anastasiadis görüşmesi samimi bir atmosferde gerçekleşti”
BM: “Tatar ve Anastasiadis görüşmesi samimi bir atmosferde gerçekleşti” Enerji Dünyası

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonoio Guterres’in Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’ın ara bölgedeki ikametgahında saat 19.10 gayrı resmi toplantıda bir araya gelmişti. Tatar ve Anastasiadis arasındaki ilk gayrı resmi görüşme 2 saatin ardından sona erdi. Görüşmenin ardından BM tarafından yapılan açıklamada, görüşmenin samimi bir ortamda gerçekleştiğine dikkat çekildi. BM’den yapılan açıklamada, “Rum lider Nikos Anastasiadis ve Kıbrıslı Türk lider Ersin Tatar, Kıbrıs Rum ve Kıbrıs Türk toplumlarının liderleri olarak ilk kez bir araya geldi. Gayri resmi görüşme Kıbrıs Özel Temsilcisi Genel Sekreter Özel Danışman Yardımcısı Elizabeth Spehar’ın himayesinde gerçekleşti. Toplantı iki lidere samimi bir atmosferde birbirlerini tanıma ve ilk gayri resmi görüş alışverişini yapma fırsatı sağladı” denildi.

Açıklamada, ayrıca Tatar ve Anastasiadis’in BM Genel Sekreteri’nin 5 + BM toplantısı konusunda yapacağı girişime olumlu yanıt verme kararlılıklarını ifade ettikleri belirtildi.
(Emir Abdurrahman Bulut/İHA)
dünya dünya haberleri siyaset magazin aktüel obama el sis el kaide son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri