Advert
Advert

Fransa'dan, ülkede faaliyet gösteren Ülkü Ocakları'nı kapatma kararı

Fransa'nın, ülkede faaliyet gösteren Ülkü Ocakları'nı yasaklama kararı alacağı açıklandı.

Fransa'dan, ülkede faaliyet gösteren Ülkü Ocakları'nı kapatma kararı
Fransa'dan, ülkede faaliyet gösteren Ülkü Ocakları'nı kapatma kararı Enerji Dünyası
Euronews'de yer alan habere göre, Fransa'nın, ülkede faaliyet gösteren Bozkurtlar Hareketi'nin faaliyetlerini yasaklama kararı alacağı açıklandı.

İçişleri Bakanı Gérald Darmanin, hükümetin çarşamba günkü Bakanlar Kurulu toplantısında, Türk aşırı milliyetçi grubun (Bozkurtlar) bu ülkedeki faaliyetlerinin tasfiye edileceğini duyuracağını dile getirdi.

Fransa'daki Türkler ve Azeriler ile Ermeni toplumları arasında Dağlık Karabağ'daki savaşı protesto sırasında arbede çıkmış ve bu sırada yaralananlar olmuştu.

Lyon'da bir grup Türk ve Azerbaycanlının, Ermenilerin yoğun yaşadığı semtte yürüyüş gerçekleştirdiği belirtilmişti.

Ayrıca önceki gün Lyon yakınlarındaki Décines bölgesindeki Ermeni Hafıza Merkezi ve Ermeni Soykırımı Anıtının üzerinde spreyle "Bozkurtlar" ve "Recep Tayyip Erdoğan" yazıları yazıldığı öne sürülmüştü.

ermenihaber'de yer alan bir habere göre bu olayın ardından Fransa'daki Ermeni toplumu, Bozkurtlar'ın yasaklanması için hükümete başvuruda bulundu. Fransa’daki Ermeni derneklerinin faaliyetlerini koordine eden Murat Papazyan, Fransa İçişleri Bakanlığı’yla irtibat halinde olduklarını dile getirerek, "Vienne, Dijon ve Décines’de Erdoğan’ın direkt kontrolü altında bulunan radikal Türkler- Bozkurtlar Ermeni karşıtı gösteriler düzenledi. Bu eylem de onların faaliyetinin bir sonucudur." ifadelerini kullandı.

Son dönemlerde Fransa ile Türkiye özellikle dış politika konularında karşılıklı sert söylemlerin yer aldığı polemik içerisinde.
Fransa ülkü ocakları güncel haberler haber oku dünya haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri