Advert
Advert

İngiltere'de Covid-19 salgını sinema salonlarını kapattırıyor

İngiltere’de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında mali sıkıntı çeken ve sinema salonlarını kapatma kararı alan firmalar, binlerce kişiyi işten çıkaracak.

İngiltere'de Covid-19 salgını sinema salonlarını kapattırıyor
İngiltere'de Covid-19 salgını sinema salonlarını kapattırıyor Enerji Dünyası
İngiltere’de yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle yaşanan ekonomik sıkıntılar sinema sektörüne de yansırken, bugün ülkenin en büyük iki sinema salonu zinciri artan vak’aların ardından birçok salonun kapatılacağını duyurdu.

İngiltere ve İrlanda’da 120 sinema salonu işleten Odeon, satış noktalarının 4’te birinin Cuma gününden itibaren kapatılacağını ve sadece hafta sonu açılacak bir modele geçeceğini belirtti. Odeon sinemaları tarafından yapılan açıklamada, "Büyük gişe rekorları kıran filmler geri döndüğünde tam zamanlı olarak yeniden açılmayı umuyoruz" ifadeleri kullanıldı.

İngiltere ve ABD’de koronavirüs salgını nedeniyle sinema salonlarını kapatmaya hazırlandığını duyuran Cineworld tarafından ise 6 bini İngiltere’de olmak üzere toplam 45 bin kişinin işsiz kalacağı açıklandı. Cineworld 8 Ekim Perşembe gününden itibaren ABD’de 536, İngiltere’de ise 127 salonun geçici olarak kapatılacağını duyurdu. Cineworld CEO’su Mooky Greidinger, "Bu hafife aldığımız bir karar değil. Güvenli ve sürdürülebilir yeniden açılışları desteklemek için elimizden gelen her şeyi yaptık" diyerek İngiltere ve ABD’deki salonların geçici olarak kapatılmasının "alternatifi" olmadığını vurguladı.
dünya dünya haberleri siyaset magazin aktüel obama el sis el kaide son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri