Advert
Advert

Azerbaycan cephe hattı - 5. gün

Ermenistan'ın alçak saldırısı sonrası seferberlik ilan edilen Azerbaycan'da hareketlilik devam ediyor.

Azerbaycan cephe hattı - 5. gün
Azerbaycan cephe hattı - 5. gün Enerji Dünyası
Azerbaycan, Ermeni ordusuna ait hedefleri vurmaya devam ediyor
Azerbaycan Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, Azerbaycan’ın işgal altındaki toprakları kurtarmak amacıyla başlattığı operasyonlar kapsamına Ermeni ordusunun mevzilerine gece saatlerinde toplarla saldırı düzenlediğini belirtti.

Azerbaycan’da çatışmaya yakın köylerde, vatandaşlar evlerini terk etmiyor
Azerbaycan’ın, işgal altındaki topraklarını kurtarmak için Ermenistan’a yönelik yürüttüğü operasyon sürerken, Ermeniler sivil halkı hedef almaya devam ediyor. Azerbaycan’da çatışmalara yakın köylerde yaşayan sivil halk köylerini terk etmiyor.

Ermenistan askeri konvoyu havadan vuruldu
Azerbaycan-Ermenistan arasında çatışmalar devam ederken, temas hattında Ermeni ordusuna ait hedefleri vuruluyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, Azerbaycan’ın işgal altındaki toprakları kurtarmak amacıyla başlattığı operasyonlar kapsamına Ermeni ordusunun mevzilerine gece saatlerinde toplarla saldırı düzenlediğini açıkladı.

Ermenistan ordusu, Terter’i hedef aldı: 1 sivil hayatını kaybetti
Azerbaycan-Ermenistan arasında şiddetli çatışmalar devam ediyor. Ermenistan ordusunun sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybeden sivil sayısı 16'ya, yaralı sayısı 55'e yükseldi. Azerbaycan Başsavcılığından yapılan açıklamada, Ermenistan ordusu Terter iline topla ateş açtı. Otobüs Durağına isabet eden top mermisinin patlaması sonucu 1 sivil daha hayatını kaybetti.

Ermenistanlı askerler, SİHA'dan kaçtı
Azerbaycan ordusunun Ermenistan ordusuna ait topçu bataryasını Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile vurma anı görüntüleri yayınlandı. Görüntülerde Ermenistanlı askerlerin kaçması da yer aldı.

İran’ın Doğu Azerbaycan eyaletine havan topu isabet etti
Azerbaycan-Ermenistan arasında çatışmanın yaşandığı temas bölgesinden atılan 5 havan topu, İran’ın Doğu Azerbaycan eyaletinde bulunan Perviz Hanlu köyüne isabet etti.

Azerbaycan, Ermeni ordusuna ait hava savunma sistemi ve roketatarları imha etti
Azerbaycan, işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı karşı saldırılarda Ermenistan ordusuna ait hava savunma sistemi ve roketatarları imha etti.

Büyükelçi Kılıç'tan ABD'li başkan adayı Biden'a 'Dağlık Karabağ' tepkisi
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Kılıç, Dağlık Karabağ konusundaki paylaşımı nedeniyle Demokratların başkan adayı Biden'a tepki gösterdi.

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında çatışmalar gece boyu sürdü
Azerbaycan ordusu, işgal altındaki toprakları kurtarmak için Ermenistan ordusuna yönelik başlattığı karşı saldırıyı gece boyu sürdürdü.

Ermenistan ordusu Azerbaycanlı sivilleri hedef almayı sürdürüyor
Ermenistan ordusunun, Azerbaycan'daki sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybeden sivil sayısı 16'ya, yaralı sayısı 55'e yükseldi.

Paşinyan popülizminin bedeli
Azerbaycan ordusunun başarılı karşı atakları karşısındaki çaresizliklerini Türkiye’nin üzerine yıkmaya çalışan Paşinyan yönetimi, absürt açıklamalarıyla, rasyonel dünyadan ne kadar koptuğunu da gösteriyor.

Ermenistan ordusu, bölgede görev yapan gazetecileri de hedef alıyor
Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine saldırılarını sürdüren Ermenistan ordusu, bölgede görev yapan gazetecileri de hedef alıyor.

TBMM Başkanı Şentop'tan Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi'ne özel davet
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim'i, yeni yasama yılının açılış toplantısına davet etti.

Rusya, ABD ve Fransa 'Dağlık Karabağ' için taraflara müzakere çağrısında bulundu
Rusya, ABD ve Fransa, Azerbaycan ve Ermenistan'a Dağlık Karabağ meselesinin çözümüne ilişkin müzakere sürecini başlatma çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Azerbaycan’a destek açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Azerbaycanlı kardeşlerimize tüm imkanlarımızla ve tüm kalbimizle destek vermeyi sürdüreceğiz. Bu bölgedeki kalıcı barışın yolu Ermenilerin işgal ettikleri her karış Azerbaycan toprağından geri çekilmelerinden geçiyor. Ermenistan yönetimini her şeyi bir kenara bırakıp ısrarla Türkiye’ye iftira atma gayreti de kurtaramayacak. Bu haydut devlete destek verenleri, kendilerine insanlığın ortak vicdanı önünde hesap sorulacağı konusunda ikaz ediyorum” dedi.
azerbaycan ermenistan çatışma açıklamalar haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri