Advert
Advert

Zimbabve’de ilk geleneksel Çin tıbbı kliniği açılıyor

Çin, Zimbabve’de ilk geleneksel Çin tıbbı kliniği açıyor. Kliniğin gerekli hazırlıklar yapılmasının ardından ay sonuna kadar hizmete başlaması bekleniyor.

Zimbabve’de ilk geleneksel Çin tıbbı kliniği açılıyor
Zimbabve’de ilk geleneksel Çin tıbbı kliniği açılıyor Enerji Dünyası
Zimbabve’nin başkenti Harare’de bulunan Parirenyatwa Genel Hastanesinde geleneksel Çin tıbbı kliniği açılacak. Zimbabve-Çin geleneksel Çin Tıbbı Kliniğinin (TCM) kurucusu ve Direktörü Jiang Zhichao bütün hazırlıkların yapıldığını ve kliniğin bu ayın sonuna kadar halka açılacağını ifade ederek, "Klinikte çalışacak ekip için 15 yerel sağlık çalışanı eğitim aldı. Hastalara gerekli tedaviyi vermeye başlayacaklar" ifadelerini kullandı.
Kliniğin, bir eğitim ve araştırma merkezini de kapsayacağını ifade eden Zhichao, hastaların tedavisinin yanı sıra, Zimbabve Sağlık Bakanlığı ve Zimbabve-Çin TCM yetkililerin, kinikteki eğitim okulunu daha da aktif ederek, kliniğin ülkede Çin tıbbı eğitimi veren en önemli kurum olmasını hedeflediklerini söyledi. Zhichao, "Zimbabve’de iyi bir tıbbi sistem var. Geleneksel Çin tıp teknolojisi tam olarak uygulanırsa, Zimbabve’nin Covid-19’a karşı mücadelesini de geliştirmeye yardımcı olacak" ifadelerini kullandı.
Öte yandan Çin, Zimbabve’nin korona virüse karşı verilen mücadelesi süresince çeşitli tıbbi malzemeler göndererek, ülkede bulunan hastanelerin kapasitesini güçlendirmeye çalıştı.
dünya dünya haberleri siyaset magazin aktüel obama el sis el kaide son dakika haber güncel haberler en son haberler haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Hedefi yenilenebilir enerjide liderlik
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Dizel motorların verimliliği yüzde 50’ye çıkarıldı
Yangın riskine karşı farkındalık semineri
Yangın riskine karşı farkındalık semineri