Advert

Petrol Ofisi, pazar liderliğini kimseye bırakmıyor

Türkiye akaryakıt sektöründe geleneksel liderliğini yineleyen, madeni yağlar pazarında liderliği elde eden Petrol Ofisi, her iki alanda öne çıkan yenilikçi ürünlerinin ‘Yılın Seçilmiş Ürünü’ olması ile birlikte dört dörtlük bir başarıya imza attı.

Petrol Ofisi, pazar liderliğini kimseye bırakmıyor
Petrol Ofisi, pazar liderliğini kimseye bırakmıyor Enerji Dünyası

EPDK’nın 2019 resmi verilerine göre Petrol Ofisi’nin yüzde 22.5’e varan pazar payı ile liderliğini yinelediği akaryakıt sektöründe Active–3 teknolojili V/Max akaryakıtları, PETDER verilerine göre yüzde 27’yi aşan payla lider olduğu madeni yağlarda ise Maxima CX 5W-30 motor yağı, gerçek tüketicilerin verdiği oylarla ‘Yılın Seçilmiş Ürünü’ oldular.

Liderlik misyonu içinde, öncülük etme, örnek olma gibi önemli sorumluluklar taşıdıklarını belirten Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, “2019 yılında Türkiye akaryakıt sektöründeki geleneksel liderliğimizi yineledik, madeni yağlar pazarında liderliği elde ettik. Bununla birlikte bu her iki alanda da; hem akaryakıt hem de madeni yağlarda yenilikçi ve öne çıkan ürünlerimizin, gerçek tüketiciler tarafından ‘Yılın Seçilmiş Ürünü’ olması, özel bir anlam taşıyor” dedi.

Petrol Ofisi 2019’da imza attığı dört dörtlük başarıların yansımalarını 2020’ye taşıdı. Petrol Ofisi yeni yayınlanan EPDK – Petrol Piyasası 2019 Yılı Sektör Raporu’nda lisans sahiplerine göre yurtiçi satış miktarlarına göre yüzde 22.5’e varan pazar payı ile Türkiye akaryakıt sektöründeki geleneksel liderliğini korudu. Türkiye madeni yağlar pazarında yüzde 27’yi aşan pay ile liderliğe erişti. Petrol Ofisi’nin her iki sektördeki bu başarılarına, Türkiye temsili gerçek tüketicilerle bağımsız olarak gerçekleştirilen araştırma sonuçları ile yenileri de eklendi. Petrol Ofisi’nin liderliğini üstlendiği akaryakıt pazarında Active–3 teknolojili V/Max akaryakıtları, yine lider olduğu madeni yağlarda ise Maxima CX 5W-30 motor yağı, gerçek tüketicilerden en çok oyu alarak ‘Yılın Seçilmiş Ürünü’ ödülünü aldılar.

“Benzersiz alt yapımız ve tüm gücümüz ile ülkemizin, müşterilerimizin hizmetindeyiz”

Petrol Ofisi’nin akaryakıt ve madeni yağlar alanlarında sadece pazar değil, aynı zamanda sektör lideri olduğuna vurgu yapan Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, şunları söyledi:

“Benzersiz alt yapımız ve tüm gücümüz ile ülkemize, müşterilerimize en ideal hizmeti verme, her alanda katkı sağlama gayreti içindeyiz. Petrol Ofisi olarak, 1.800’e yaklaşan istasyon ağımız ve tedarikini üstlendiğimiz yaklaşık 1.400 köy pompası ile Türkiye’nin dört bir yanında kara taşıtlarına, tarım araçlarına yakıt veriyoruz. Havacılık yakıtları alanında da PO Air ile ülkemizin en önemli havalimanlarında yerli ve yabancı 200’ü aşkın havayolu şirketine yakıt ikmali sağlıyoruz. Denizcilikte ise PO Marine ile ülkemizin tüm sahil şeridinde en küçük tekneden, dev tankerlere kadar hizmet veriyoruz. Endüstriyel ve kurumsal satışların yanı sıra ülkemizin dev projelerinin ve kamu kuruluşlarımızın en büyük tedarikçisi konumundayız. Madeni Yağlar sektöründe, benzersiz geliştirme merkezimiz POTEM, üretim kapasitemiz, teknolojimiz,yurdun dört bir yanına dağılmış 16 bin satış noktamız ve zengin ürün çeşitliliğimiz ile; başta otomotiv olmak üzere ülkemizin madeni yağ alanındaki ihtiyaçlarının tamamına yakınına tek çatı altında ideal çözümler sunuyoruz.

petrol ofisi PETDER verileri EPDK Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'O KURAL' ile hem çevre bilinci aşılanacak hem ülkemiz tanıtılacak
'O KURAL' ile hem çevre bilinci aşılanacak hem ülkemiz tanıtılacak
Kimya 9. AR-GE proje pazarı başvuruları devam ediyor
Kimya 9. AR-GE proje pazarı başvuruları devam ediyor
Petrol Ofisi, pazar liderliğini kimseye bırakmıyor
Petrol Ofisi, pazar liderliğini kimseye bırakmıyor